قوانین اینستاگرام

قوانین اینستاگرام چیست؟

اگر می‌خواهید یک حساب کاربری ایمن و همیشه فعال داشته باشید، مهم است که بدانید قوانین اینستاگرام و محدودیت‌های این شبکه اجتماعی چیست. محدودیت‌هایی نظیر کامنت، بلاک، ویو، دایرکت و… که بسیار مهم هستند. به همین دلیل شما به‌عنوان یک عضو از instagram باید از این قوانین و محدودیت‌های سخت آگاهی داشته باشید تا بتوانید نرخ تعامل اینستاگرام خودتان را همیشه بالا نگه‌دارید. همچنین از بلاک شدن پیج و ریپورت شدن آن جلوگیری کنید. جدای از این موارد شاید شما وقت زیادی را در اینستاگرام بگذرانید و یک سری کارها را پشت سر هم و بدون وقفه انجام دهید. اما در آخر افسوس این کارتان را خواهید خورد.

اگرچه اکثر فعالان اینستاگرام، این محدودیت‌ها را آزاردهنده می‌دانند اما باید بدانیم اکثر این قوانین برای تجربه بهتر ما هنگام استفاده از این شبکه‌ی اجتماعی است. به عبارت دیگر اینستاگرام می‌تواند اسپمینگ را تشخیص دهید و ازاین‌رو پیج ما نیز ایمن خواهد ماند. مقدمه را بهتر است طولانی‌تر از این نکنیم و به این محدودیت‌ها بپردازیم.

قوانین آپدیت جدید اینستاگرام

کاربران اینستاگرام در چند سال قبل بدون هیچ اخطاری، از دسترسی به پیج خودشان محروم می‌شدند. درحالی‌که اکثر آنها نیز ادعا می‌کردند، قوانین instagram را نقض نمی‌کنند. خبر خوب این است که دیگر بدون اخطار پیج خودتان را از دست نخواهید داد. در جولای ۲۰۱۹، اینستاگرام در غیرفعال کردن پیج های خود تغییراتی را ایجاد کرد که به نفع کاربران نیز بود.

اکنون اینستاگرام فقط پیج هایی را که درصد معینی از قوانین را نقض کرده‌اند می‌بندد و راهی نیز برای دور زدن آن وجود ندارد. این فرآیند کاملاً شفاف است. این شبکه‌ی اجتماعی برای کاربرانی که قوانین را نقض کرده‌اند، قبل از بسته شدن پیجشان اخطاری را ارسال می‌کند و به آنها هشدار می‌دهد که درخطر بسته شدن پیجشان هستند. این هشدار دلیل کامل و واضحی را برای شما به نمایش می‌گذارد. خوشبختانه این شبکه‌ی اجتماعی پرمخاطب، مکانی امن و پشتیبانی فعالی را برای همه کاربران خود ایجاد کرده است. این ممنوعیت‌ها برای والدینی که کودکان آنها اینستاگرام دارند نیز مفید است و می‌توانند با خیال راحت به گشت‌وگذار در این شبکه‌ی اجتماعی بپردازند.

برخی اوقات نیز اینستاگرام شمارا اکشن بلاک می‌کند. یعنی از برخی اقدامات مانند لایک، کامنت و فالو کرن محروم می‌کند. این کار برای این است که ربات‌های اسپمر آرامش این شبکه را به هم نزنند. اگر همچون محدودیتی برای پیج شما پیش آمد باید حدوداً تا ۲ هفته صبر کنید تا آن برطرف شود. استفاده از ربات اینستاگرام به‌جای خرید فالوور اینستاگرام نیز باعث بروز همچین مشکلاتی خواهد شد. زیرا استفاده از ربات توسط اینستاگرام ممنوع اعلام‌شده است.

قوانین اینستاگرام برای پست گذاشتن

در این بخش قصد داریم برخی از قوانین سخت‌گیرانه اینستاگرام را بگوییم که حتماً باید آنها را بدانید. یادتان نرود که تخلف از این قوانین باعث صدمات جبران‌ناپذیری به پیج شما می‌شود. صدماتی همچون بسته شدن پیج، شدوبن شدن، اکشن بلاک شدن و… که حتی با خرید کامنت اینستاگرام نیز نمی‌توانید آنها را رفع کنید.

پاک شدن پست اینستاگرام
پاک شدن پست اینستاگرام به دلیل رعایت نکردن قوانین
 • خریدوفروش سلاح گرم
 • خرید و فروش الکل
 • خرید و فروش دخانیات
 • داروهای تجویزی غیرمجازاگر در کشور شما مجاز باشد)
 • فروش حیوانات زنده
 • قمار آنلاین
 • محتوای جنسی
 • سخنان نفرت‌انگیز مانند تهدید
 • خفت گیری و آزار و اذیت شخصی
 • تشویق خشونت
 • خسارت مالی، خرابکاری، خودکشی و….
 • تشویق مردم به خودآزاری
 • فیلم‌های خشونت‌آمیز

تمام موارد ذکرشده در اینستاگرام ممنوع هستند و آنها سریعاً با ریپورت حذف خواهند شد. اگر کاربری مرتب این قوانین را نقض کند، حساب او حذف خواهد شد. فروش مواد مخدر و یا درخواست جنسی مواردی است که اینستاگرام روی آن به‌شدت حساس است و بلافاصله پس از شناسایی حذف خواهد شد.

قوانین اینستاگرام برای پست گذاشتن
قوانین اینستاگرام برای پست گذاشتن که باید رعایت کنید

سقف پست گذاشتن در اینستاگرام در طی روز

همه‌ی کاربران هر تعداد پست که مدنظرشان است را می‌توانند در طول روز قرار دهند. ازاین‌رو هیچ محدودیتی در این زمینه وجود دارد.  اما دقت کنید اگر محتوای اسپم و تکراری پست کنید، امکان دارد پیج شما از دسترس خارج شود. به همین دلیل روی این موضوع دقت نمایید. همچنین قرار دادن پست‌های زیاد در روز نیز گاهی اوقات نرخ تعامل اینستاگرام را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ازآنجایی‌که همواره باید سعی کنید نرخ تعامل را بالا نگه‌دارید، بهتر است بعد از قرار دادن هر پست اقدام به خرید لایک اینستاگرام یا خرید ویو اینستاگرام کنید. با این کار واکنش‌ها به پست شما افزایش پیدا خواهد کرد.

محدودیت پست گذاشتن در اینستاگرام

هیچ‌یک از کاربران اینستاگرام مجاز به کپی‌برداری و به اشتراک‌گذاری مطالب افراد دیگر به نام خود نیستند. زیرا instagram روی کپی‌رایت به شدن حساس است. همچنین تصاویر برهنه نیز ممنوع است. اما برهنگی در عکس‌ها و مجسمه‌های نقاشی شده مجاز است.

قوانین استوری اینستاگرام

تمام قوانین محتوایی که در بالاتر عرض کردیم مانند فروش اسلحه، تصاویر برهنه و… برای استوری اینستاگرام نیز وجود دارد. اما یک نکته‌ی مهم برای کسانی که در طی روز زیاد استوری قرار می‌دهند، این است که سقف استوری در ۲۴ ساعت شبانه‌روز ۱۰۰ عدد است. یعنی شما نمی‌توانید ۱۰۰ استوری فعال در یک شبانه‌روز داشته باشید.

محدودیت هایلایت اینستاگرام

شما هرچند عدد هایلایت که بخواهید می‌توانید قرار دهید. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که در هر هایلات بیش از ۱۰۰ استوری را نمی‌توانید قرار دهید.

قوانین اینستاگرام برای افزایش فالوور

خیلی از افراد هنگامی‌که از فالوور پلن، اقدام به خرید فالوور اینستاگرام می‌کنند دغدغه‌ی این را دارند که یک وقت اینستاگرام پیج آنها را نبندند. باید بگوییم که خوشبختانه تمام سرورهای ما طبق الگوریتم اینستاگرام پیاده‌سازی شده‌اند به همین با سرعت مناسب و تعداد مناسب در ساعت ارسال می‌شوند که مشکلی برای پیج شما ازاین‌جهت پیش نیاید. اما اینستاگرام روی یک روش بسیار حساس است.

استفاده از ربات برای افزایش فالوور، بدترین نوع است. اینستاگرام با توجه به هوش مصنوعی که دارد فرق کاربر واقعی و ربات را متوجه می‌شود. به همین دلیل اگر یک درصد شک کند که شما از ربات استفاده می‌کنند، ابتدا به شما چند اخطار می‌دهد. بعدازاینکه آن اخطارها را جدی نگیرید پیج شمارا دیسیبل خواهد کرد. راستی فراموش نکنید که هیچ محدودیتی برای فالو کردن شما وجود ندارد. یعنی هر تعداد کاربر که بخواهند شما را می‌توانند فالوو کنند. اگر قصد دارید فالور خریداری کنید، بهتر است قبل از آن مقاله ما درباره نحوه خرید فالوور اینستاگرام را مطالعه کنید.

محدودیت های اینستاگرام برای فالو / آنفالو کردن

فالو یا آنفالو کردن، یک اقدام یا اکشن محسوب می‌شود. محدودیت آن نیز روزانه ۲۰۰ عدد است. اگر شما در هر ساعت ۱۰ نفر را فالو یا آنفالو کنید ایمنی پیج شمارا حفظ می‌کند و از دیسیبل شدن یا اکشن بلاک شدن آن جلوگیری می‌کند. یادتان باشد همواره آهسته شروع کنید و هفته‌به‌هفته به تعداد following ها یا آنفالو های خود اضافه کنید. (برای پیج های تازه ساخته‌شده)

برای مثال:

هفته اول: ۵۰ فالو یا آنفالو در روز

هفته دوم: ۱۰۰ فالو یا آنفالو در روز

هفته سوم: ۱۵۰ فالو یا آنفالو در روز

با این روش اینستاگرام هیچ‌گاه پیج شمارا اسپم نمی‌کند.

رفع محدودیت آنفالو در اینستاگرام

همان‌طور که در بالاتر عرض کردیم، بهتر است آهسته و خیلی آرام در اینستاگرام فعالیت کنید. به‌طوری‌که سرورهای اینستاگرام و ربات‌های هوشمند آن به شما شکی نکنند. اگر شما در طی یک ساعت زیاد یک عملی را انجام دهید به شما حساس خواهند شد و به‌صورت اتوماتیک پیج شما اکشن بلاک یا بسته خواهد شد. اما اگر بلاک شدید بهتر است ابتدا وارد سایت اینستاگرام به آدرس www.instgaram.com شوید. سپس وارد پیج خود شوید و رمز عبور خودتان را نیز تغییر دهید. فراموش نکنید که برای استفاده از اینستاگرام از روش‌های دور زدن تحریم استفاده نکنید.

چگونه انفالو کنیم که بلاک نشویم

سؤال بعدی که در اینجا پیش می‌آید این است که چگونه آنفالو کنیم تا قوانین را نقض نکنیم. برای پیج های تازه تاسیس در بالاتر عرض کردیم. اما اگر بخواهیم نسخه‌ای یکسان برای همه پیج ها بچینیم این است که در طی یک روز بیش از ۱۲۰ عدد و در هر ساعت نیز بیش از ۳۵ پیج را آنفالو نکنید. برای این کار نیز به‌هیچ‌عنوان از برنامه یا ربات استفاده نکنید و به‌صورت دستی این کار را انجام دهید.

قوانین لایک در اینستاگرام

حداکثر تعداد لایکی که می‌توانید در طول روز انجام دهید، ۱۰۰۰ عدد است. اما این عدد برای پیج های مختلف تفاوت دارد. به همین دلیل، برای آنکه حساب خود را امن نگه‌دارید و از اکشن بلاک شدن جلوگیری کنید، به ۷۰۰ عدد در ۲۴ ساعت بسنده کنید. زیرا بیشتر از این تعداد ربات‌های اینستاگرام را حساس می‌کند و باعث می‌شود مشکلاتی را برای پیج شما پیش آورد.

رفع محدودیت لایک در اینستاگرام

اگر ما اکشن بلاک شدیم و نتوانستیم کسی را لایک کنیم چه کنیم؟ آیا راه‌حل منطقی برای این موضوع وجود دارد؟

به‌طور کل بخواهیم یک نسخه‌ی یکسان برای هر پیجی بپیچیم وجود دارد. اما روش‌هایی که همواره جواب داده است و به محدودیت ۲ هفته‌ای نکشیده است، عبارت است از:

 • بدون فیلترشکن وارد پیجتان شوید.
 • اگر در به یو خود لینک دارید، آن را بردارید.
 • به سایت اینستاگرام بروید و از طریق سایت اقدام به تغییر رمز عبور کنید.

اگر این کارها را کردید ولی بازهم محدود بودید، باید بین ۲ هفته الی ۳۰ روز منتظر بمانید تا اینستاگرام این محدودیت را از پیجتان بردارد.

قوانین لایو اینستاگرام

تمام قوانینی که برای استوری و پست باید اجرا کنید، در این بخش نیز باید اجرا کنید. اما نکته‌ای که وجود دارد، حداکثر تایم لایو یک ساعت در یک نوبت است. بعد از یک ساعت، لایو قطع می‌شود و سپس باید مجدد لایو را برگزار کنید. فراموش نکنید که لایو نیز قابل ریپورت شدن است، پس سعی کنید به قوانین احترام بگذارید و خلاف آن عمل نکنید. در غیر این صورت لایو شما بلاک می‌شود و تا چند روز نمی‌توانید لایو اجرا کنید. اگر مجدد این کار برای شما تکرار شود، پیج شما دیسیبل می‌شود.

قوانین فروش در اینستاگرام

همانطور که در بالاتر عرض کردیم، فروش برخی از کالا و ارائه برخی خدمات ممنوع است. اما اگر بخواهیم تکمیل‌تر و کامل‌تر بگوییم، موارد ممنوعه برای فروش در اینستاگرام عبارت است از:

 1. فروش سگ و موجودات زنده
 2. فروش سیگار و مواد مخدر
 3. فروش الکل
 4. فروش داروهای تجویزی
 5. فروش داروهای لاغری و چاقی
 6. فروش سیگارهای الکترونیکی

قوانین ریپورت اینستاگرام

قانون خاصی برای ریپورت کردن وجود دارد. قبلاً برخی می‌گفتند که اگر یک پیج را چندین نفر به‌دروغ هم ریپورت کنند، بسته خواهد شد. اما واقعاً این‌طور نیست. شما اگر یک ریپورت بزنید، اما آن ریپورت درست باشد، به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر، آن پیج بسته یا پست‌های ریپورت شده آن پاک می‌شود. ازاین‌رو به قوانینی که هرکس از خودش درمی‌آورد اعتماد نکنید. فقط مهم این است که ریپورت درست و دقیق انجام دهید تا آن پیج بسته شود.

نقض قوانین در اینستاگرام چه پیامد هایی دارد؟

 • اجازه ندادن به حضور در اینستاگرام و فیس‌بوک با عکس یا برند شرکت یا سازمان
 • دیسیبل شدن پیج
 • بلاک کردن سریال نامبر و ای پی تلفن همراه
 • بلاک کردن لوکیشنی که در آن حضور دارید
 • اجازه ندادن به حضور درست در اینستاگرام
 • شدوبن کردن پیج

قوانین هشتگ در اینستاگرام

همان‌طور که در مقاله هشتگ در اینستاگرام عرض کردیم، هشتگ برای بالا بردن بازدید پست و افزایش فالوور واقعی بسیار تأثیر گذار است. اما باید بدانیم که نباید از آن زیاد استفاده کنیم. زیرا باعث اسپم شدن پیج ما می‌شود. محدودیتی که اینستاگرام برای آن وضع کرده است ۳۰ هشتگ برای هر پست است. اما شما بهتر است بین ۸ تا ۱۱ هشتگ برای هر پست استفاده کنید.

قانون مربوط به کامنت در اینستاگرام

در طول شانه روز بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ کامنت می‌توانید قرار دهید. دقت کنید که نظرات تکراری و پشت سر هم قرار ندهید که پیج شما اکشن بلاک می‌شود و طی مدتی بعد نیز دیسیبل خواهید شد. همچنین اگر از ایموجی استفاده می‌کنید، بهتر است از emoji خالی استفاده نکنید و در کنارش یک متن نیز نوشته باشد. تا جایی که تجربه ثابت کرده است اینستاگرام زیاد میانه مناسبی با این حرکت ندارد و این کار را جز, نظرات اسپم خود تلقی می‌کند.

محدودیت کپشن اینستاگرام

به متنی که زیر پست‌ها می‌نویسیم کپشن گفته می‌شود. این بخش نیز دارای محدودیت‌هایی است. شما تعداد کاراکتری که می‌توانید برای آن استفاده کنید، ۲۲۰۰ کاراکتر است که عدد قابل‌توجهی محسوب می‌شود. برای آنکه بدانید متن شما چند کاراکتر دارد، از طریق سایت کاراکتر شمار این کار را انجام دهید.

قوانین دایرکت اینستاگرام

در طول ۲۴ ساعت، ۵۰ تا ۸۰ دایرکت با افراد مختلف امن است.

توجه: اگر کاربر جدید در اینستاگرام هستید، تعداد عملی که باید در ۲۴ ساعت انجام دهید، ۵۰۰ نفر است. این اقدامات شامل لایک، کامنت، دایرکت، فالوو و آنفالو کردن می‌شود. همچنین شما می‌توانید در روز بین ۲۰ تا ۵۰ دایرکت نیز ارسال نمایید. اگر از این محدودیت سرپیچی کنید، پیج تازه تأسیس شما بسته یا اکشن بلاک خواهد شد. پس لطفاً این محدودیت‌های اینستاگرام را جدی بگیرید.

محدودیت های igtv

همان‌طور که در مقاله بازاریابی در اینستاگرام نوشتیم، ای جی تی وی قابلیت جدیدی است که دنیایی متفاوت دارد اما در اینجا قرار نیست این پلتفرم را توضیح دهیم. محدودیتی که برای این ویژگی در نظر گرفته‌شده است، ۱۰ دقیقه فیلم است. حال بسته به تعداد فالوور های شما و محبوبیت شما این عدد افزایش پیدا خواهد کرد.

قوانین مربوط به منشن در اینستاگرام

شما در هر پست اینستاگرام، می توانید حداثر ۲۰ کاربر را mention کنید.

قوانین یوزرنیم اینستاگرام

 1. از کاراکترهای غیرمجاز مانند @, % ^ &  و مشابه آن نمی‌توانید استفاده کنید.
 2. اگر با یک ایدی پیج داشتید و آن پیج را پاک کرده‌اید یا به هر دلیلی دیسیبل شده است، نمی‌توانید با همان ایدی حساب جدید بسازید.

چگونه قوانین اینستاگرام را دور بزنیم؟

شاید سوالی که برای شما پیش بیاید این است که این محدودیت را چگونه دور بزنیم و از شر آن خلاص شویم. باید به‌طورکلی بگوییم هیچ راه دور زدنی وجود ندارد. هوش مصنوعی اینستاگرام هرروز به اطلاعات خودش اضافه می‌کند. به همین دلیل روش‌هایی وجود نخواهد داشت که بتوانید از زیردست آن درروید. پس بهتر است اگر می‌خواهید در این شبکه اجتماعی فعالیت کنید، قوانین آن را بدانید تا همواره موفق باشید.

در پایان

اگرچه همه‌ی افراد این قوانین را رعایت نمی‌کنند، اما پیروی نکردن از آن‌هم عواقب دارد. برخی اوقات این عواقب جبران‌ناپذیر خواهد بود. دیسیبل شدن پیج و برنگشتن آن‌یکی از همین جریمه‌ها است. درست است که روش‌هایی برای بازگردانی پیج وجود دارد اما زمان‌بر خواهد بود. همچنین مشکلاتی نظیر شادو بن نیز برای شما پیش خواهد آمد. پس چه‌بهتر که این محدودیت‌ها را بشناسیم و به‌درستی در اینستا فعالیت کنیم.

 

 

 

نوشتهٔ پیشین
چگونه در ۳۰ روز فالوور جمع کنیم
نوشتهٔ بعدی
اموزش گام به گام حذف اکانت اینستاگرام

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • مهسا
  21/02/16 04:13

  سلام‌وقتتون بخیر باشه
  خواستم ابتدا تشکر کنم ازتون بابت اینکه خیلی روان و ساده، قوانینی که باید در اینستاگرام رعایت کنیم رو توضیح دادید. یک سوال برام پیش اومده و اونم اینه که چند روزی هست اشخاص ناشناس بهم دایرکت تهدید امیز میدن، چیکار باید کنم تا کسی بهم دایرکت نده؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .

فهرست