آنالیز اینستاگرام

آنالیز پیج اینستاگرام

چند وقت پیش در فکر این بودم که چقدر خوب بود تا بتوانیم پیج خودمان، رقبا و دیگران را بررسی کنیم. با کلی تحقیق و مطالعه متوجه این موضوع شدم که کلی ابزار و سایت وجود دارد که به‌وسیله‌ی آنها می‌توانیم آنالیز پیج اینستاگرام را انجام دهیم. به همین دلیل هرکدام از آنها را تک‌تک مورد مطالعه و ارزیابی قراردادم و به یک لیست رسیدم که قصد دارم این لیست را برای شما به‌طور کامل توضیح دهم.
اما قبلش بهتر است بدانید که برای تبلیغات و بازاریابی در instagram بهتر است یک تحلیل آماری از پیج اینستاگرام داشته باشیم. گزارش بازدید از صفحه اینستاگرام، تحلیل کامنت های اینستا و کلی موضوع دیگر که برای هر شخص و کسب‌وکاری مهم است.
در این مقاله قصد دارم ابتدا شمارا با ابزار رایگانی که خود اینستا برای شما قرار داده است آشنا کنم. بعد از آن به ابزارهای رایگان و نیمه رایگان بپردازم. با ابزارهای دیگر هم پیج خودتان و هم پیج دیگران را می‌توانید به‌راحتی بررسی و تحلیل کنید.

آنالیز پیج اینستاگرام با اینسایت

اولین ابزاری که به‌وسیله آن می‌توانید آنالیز پیج اینستاگرام خود را انجام دهید، اینسایت است. شما به‌وسیله این ابزاری که خود اینستاگرام در اختیار ما قرار داده است می‌توانید تحلیل‌ها آمارهای مختلفی را از پیج خودتان به‌دست آورید.

تعداد فالوور، آنفالو، لایک، کامنت، به اشتراک گذاشتن پست‌های شما، تعداد بازدید از صفحه‌ی شما و کلی داده‌های مهم دیگر که می‌تواند برای شما مهم باشد را از این ابزار آنالیز پیج می‌توانید به‌دست آورید. اما این ابزار دارای بخش‌های مختلف است که قصد داریم شمارا با تمام بخش‌های آن آشنا کنیم.

آنالیز پیج اینستاگرام با اینسایت
آنالیز پیج اینستاگرام با اینسایت

۱) acount reached

این بخش به شما تعداد بازدیدها را ارائه می‌دهد. بازدید از پروفایل، پست، استوری، igtv و پر بازدیدترین روزهای هفته‌ی پیج شمارا نیز نمایش خواهد داد. به‌وسیله این آمار که بسیار دقیق هستند می‌توانید کیفیت پست‌ها و میزان بازخورد کلی آنها را نیز به‌دست آورید که بسیار هم عالی است.

۲) content interactions

این بخش نرخ تعامل اینستاگرام شمارا نمایش خواهد داد. تعداد لایک، کامنت، سیو ها، به اشتراک‌گذاری پست‌ها و مطالب شما آماری است که در این داده‌ها نمایش داده می‌شود. در پایین‌تر آنها نیز تعداد ریپلای های استوری و تعداد اشتراک‌گذاری آنها را نیز نمایش می‌دهد. شما با این داده‌های حرفه‌ای می‌توانید به‌راحتی تشخیص دهید که در این هفته خوب کار کرده‌اید یا خیر.

۳) total followers

این بخش که آخرین قسمت تحلیل insight اینستاگرام است به شما اطلاعاتی را از فالوور ها به نمایش می‌گذارد. تعداد فالو، آنفالو را به نمایش می‌گذارد. در بخش Overall نیز تعداد فالور و آنفالو را از هم کسر می‌کند. اگر تعداد فالوو شما بیشتر از تعداد آنفالو باشد عددی مثبت به نمایش می‌گذارد. اما اگر بالعکس باشد، عددی منفی قرار داده می‌شود.

در پایین‌تر آن نیز اطلاعاتی نظیر کشورها، شهرها، جنسیت و ساعت آنلاین بودن فالوور های شمارا به نمایش می‌گذارد که داده‌ای بسیار مهم برای پیدا کردن بهترین ساعت پست گذاشتن است.

چگونه post insights را فعال کنیم؟

حال سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه این ابزار آنالیز صفحه اینستاگرامی را فعال کنیم. برای این کار باید پیج خود را بیزینسی کنید. پس از بیزینسی کردن، یک هفته زمان نیاز است تا این ابزار داده‌های معتبری را برای شما به نمایش بگذارد. در ویدیو  زیر آموزش اینکه چگونه پبجتان را بیزینسی کنید، شرح داده‌شده است.

ابزار آنالیز اینستاگرام

ابزار آنالیز اینستاگرام

در بالاتر به ابزاری که خود اینستاگرام در اختیار ما قرار داده بود پرداختیم. اما برای اینکه ما بخواهیم پیج های رقبا و دیگران را آنالیز کنیم باید چه کنیم؟

خیلی برای ما پیش می‌آید که می‌خواهیم درجایی تبلیغات کنیم اما اعتماد کافی به این نداریم که آیا بازدهی خواهیم گرفت یا خیر؟ برخی اوقات صاحبان پیج ها نیز از دادن insight پیچشان خودداری می‌کنند. اما نگران نباشید. سایت‌ها و ابزارهایی وجود دارند که باعث می‌شوند تا به‌راحتی بتوانید یک تحلیل و بررسی صفحه اینستاگرام یک شخص منحصربه‌فرد را انجام دهید. آماده‌اید؟ در این بخش قرار است به شما ابزارهای رایگان آنالیز اینستاگرام را معرفی کنم.

ingramer.com

این ابزار به نظرم یکی از کامل‌ترین و جامع‌ترین سایت‌هایی است که در این زمینه وجود دارد. شما با استفاده از این سایت می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 • ساخت هشتگ
 • پیدا کردن هشتگ های ترند شده
 • دانلود هر چیزی از اینستاگرام
 • آنالیز صفحه‌ی اینستاگرام افراد
 • جستجو در اینستاگرام
 • دیدن استوری افراد
 • و…..

ninjalitics

یکی دیگر از سایت‌هایی که یک تحلیل و بررسی خوب و مفید برای شما به نمایش می‌گذارد، سایت ninjalitics است. شما با این سایت می‌توانید با واردکردن ایدی پیج موردنظر به اطلاعاتی که مدنظرتان است دست پیدا کنید. این ابزار متاسفانه پولی است اما یک سری آنالیزهای رایگان نیز در اختیار ما قرار می‌دهد که همان‌ها نیز بسیار مفید هستند.

ocialstats

شما برای آنکه بتوانید از امکانات این سایت استفاده کنید، نیاز است که عضو آن شوید. عضویت در این سایت نیز کاملا رایگان است. بعد از آنکه ثبت نام خود را انجام دادید، نوبت به بررسی پیج می رسد. از جمله امکانات و آنالیز هایی که این پیج هنگام تحلیل پیج های اینستاگرامی در اختیار ما قرار می دهید به موارد زیر می توان اشاره کرد: ( دقت نمایید استفاده از نسخه پولی این سایت امکانات بیشتر در اختیار ما می گذارد)

 • نرخ تعامل پیج اینستاگرام
 • تعداد پست ها
 • تعداد فالوور ها
 • و….

instaanalyzer

ازجمله امکاناتی که این سایت در اختیار ما قرار می‌دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نرخ تعامل
 • میانگین تعداد لایک
 • میانگین تعداد کامنت
 • میزان تغییر فالورها در بازه‌های مختلف
 • میزان تغییر فالووینگ ها در بازه‌های مختلف
 • میزان تغییر نرخ تعامل در بازه‌های مختلف
 • هشتگ های استفاده‌شده در زیر پست‌ها
 • و….

این نسخه نیز برخی امکاناتش رایگان است. اما برای استفاده بهتر، نسخه پولی آن را تهیه نمایید.

modash

برای آنالیز فالوور فیک اینستاگرام می‌توانید از این سایت کمک بگیرید. این سایت نیز مانند دیگر ابزارهایی که به شما معرفی کردیم، اطلاعات خوب و به در بخوری را در نسخه رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. اطلاعاتی همچون:

 • درصد فالوور های فیک
 • نرخ تعامل
 • میانگین لایک
 • تعداد فالوور ها
 • نمودار رشد فالوور و لایک در بازه‌های مختلف و….

برای محاسبه نرخ تعامل اینستاگرام خود نیز می‌توانید به مقاله‌ای که دراین‌باره منتشر کرده‌ایم مراجعه کنید. در آن مقاله ابزارهای زیادی را به شما معرفی کرده‌ایم که می‌توانید از آنها نیز استفاده کنید.

در پایان

آنالیز پیج اینستاگرام یکی از موارد مهمی است که همواره باید از آن برای رشد کسب‌وکار خودتان استفاده کنید. زیرا تا در نمودارها چیزی را نبینید نمی‌توانید تصمیم به نتیجه‌گیری قطعی بگیرید.

در پایان ممنون از شما خواهیم بود نظر خود را درباره این مقاله در قسمت نظرات برای ما به اشتراک بگذارید.

شما نیز چه ابزارهایی را می‌شناسید که از آنها استفاده کردید؟ تجربه استفاده خودتان را برای ما به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام
نوشتهٔ بعدی
هر آن چیزی که باید درباره هشتگ در اینستاگرام بدانید

پست های مرتبط

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • مرجان قمصری
  20/11/18 04:12

  ببخشید برای انالیز پیجمون از اینسایت استفاده کنیم فقط یا اینکه همه ی این ابزار ها مکنل هستند؟

  پاسخ
  • اینسایت برای آنایز پیجتون فوق العادس. اگر قصد دارید پیج های دیگه ای را آنالیز کنید بهتر است از ابزار ها استفاده کنید.

   پاسخ
 • صدف نازپرور
  21/04/14 19:43

  آنالیز فالوور فیک اینستاگرام به نظرتون درست کار می کنه؟ من اخه وارد هر سایتی شدم به من یه چیزی نشون داد. برای این که بفهمیم فالوور های یک پیج فیک هست باید چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
 • کوروش
  21/07/08 06:20

  آنالیز اینستاگرام دیگران رو اگر انجام بدیم کسی متوجه این موضوع نمیشه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .

فهرست