چگونه در اینستاگرام اینفلوئنسر شویم

چگونه در اینستاگرام اینفلوئنسر شویم ؟

با دیدن پیج های مختلف در اینستاگرام و کسب درآمدهای زیاد آنها گاهی اوقات دوست داریم ما هم مثل آنها شویم. منظور من آنهایی نیست که با سایت‌های شرط‌بندی و کلاه‌برداری به درآمد رسیده‌اند. خیر به‌هیچ‌عنوان. منظور من کسانی است که در یک حوزه‌ی خاص مطرح هستند و در آن حوزه زبان زد عام هستند. بله درست حدس زدید. منظور من اینفلوئنسر های اینستاگرامی است. تابه‌حال شده است که شما هم با خود فکر کنید که چگونه در اینستاگرام اینفلوئنسر شویم؟ چگونه ما هم مانند آنها به کسب درآمد بپردازیم؟ برای من که آن اوایل خیلی پیش می‌آمد. اما رفته‌رفته و با مطالعه مقالات مختلف و دیدن فیلم‌های آموزشی به نتایج باورنکردنی دست پیدا کردم. نتایجی که می‌دانم شما را حتماً شگفت‌زده خواهد کرد.

من نتایجی که در این مقاله به شما ارائه می‌دهم حاصل مطالعه صدها مقاله در دنیا و بررسی بیش از ۲۰۰ اینفلوئنسر مطرح در ایران است. ازآنجایی‌که خودم هم اینفلوئنسر هستم، تصمیم گرفتم نتایجی به‌دست‌آمده از همه‌چیز را به‌صورت رایگان در اختیار شما بگذاریم. نتایجی که اگر هزینه‌ای بابت بخواهید پرداخت بیش از چند ده میلیون تومان است. زیرا با استفاده از نکاتی که به شما می‌گویم در کمترین زمان اینفلوئنسر خواهید شد و در مدت‌زمان کمی به درآمدهای بیش از ۵۰ میلیون تومان در ماه خواهید رسید. پس امروز با ما در فالوور پلن همراه باشید.

منظور از اینفوئنسر اینستاگرام چیست؟

خیلی از ما بلاگر ها را با اینفلوئنسر ها اشتباه می‌گیریم. اما باید بدانیم که این دو کاملاً باهم تفاوت دارند. اینفلوئنسر به کسانی گفته می‌شود که در یک حوزه‌ی کاملاً تخصصی محتوا تولید می‌کنند. به‌طوری‌که اگر حرفی در آن زمینه بزنند مردم چشم بسته آن را قبول خواهند کرد. به‌عنوان‌مثال صدف بیوتی، امین کارسل، مهشید رییسی و… اینفلوئنسر های مطرح در حوزه‌های آرایشی، خودرو و فنگشویی هستند.

اما تعریفی که در ویکی پدیا وجود دارد به صورت زیر است:

بیشتر مباحث در موضوع تأثیر اجتماعی بر محور مقبولیت و اطمینان در محیط اجتماعی قرار دارد، همان‌طور که در کتاب رابرت سیالدینی آمده‌است: تأثیرگذاری یعنی علم و تمرین. در زمینه بازاریابی تأثیرگذار، تأثیر کمتر در مورد استدلال یا اجبار به یک دیدگاه خاص است و بیشتر در مورد ظهور تعامل‌های بین احزاب مختلف جامعه می‌باشد. تأثیر اغلب معادل دفاع است اما ممکن است گاهی منفی باشد و به همین ترتیب به مفاهیم رقیبان و متفکران نیز مرتبط می‌شود. اینفلوئنسر ها بیشتر زمان خود را صرف تولید محتوا و جذب مخاطبان خود میکنند. در ابتدا اینفلوئنسر ها اغلب زندگی خود را در شبکه های اجتماعی نمایش میدادند که به آن لایف استایل (life style) می گویند. این روزها اما اینفلوئنسر های تخصصی که در حوزه خاصی فعالیت میکنند و آموزش می دهند بسیار زیاد شده است.

درامد اینفلوئنسرهای ایرانی

درآمد اینفلوئنسر های ایرانی کاملاً بسته و مرتبط به حوزه‌ی فعالیت آنها است. اما به‌طور میانگین اکثر آنها بیش از ۵۰ میلیون درآمد در ماه را از طریق گوناگون کسب می‌کنند. راه‌هایی همچون:

درامد اینفلوئنسرهای ایرانی
درامد اینفلوئنسرهای ایرانی چقدر است
 1. تبلیغات
 2. فروش پکیج آموزشی
 3. برگزاری دوره آموزشی
 4. همکاری درفروش

اینفلوئنسر های اینستاگرام روزی چند ساعت کار می کنند؟

این ما بدانیم چگونه در اینستاگرام اینفلوئنسر شویم یک بحث است و این‌که چقدر زمان بگذاریم نیز یک بحث جداست. اما اگر بخواهیم در هر کاری پیشرفت درست‌وحسابی داشته باشیم باید بیش‌ازحد توان برای آن زحمت بکشیم. هر اینفولئنسری در ابتدای راه بیش از ۴ ساعت را در اینستاگرام وقت می‌گذارند. این ۴ ساعت جدای از تولید محتوای پست و استوری است. زیرا تولید محتوا گاهی اوقات شاید چند روز نیز زمان ببرد. اما این ۳-۴ ساعت را چه‌کار می‌کنند؟

اگر شما بخواهید رشد کنید باید تعامل را پیج های مرتبط با خودتان داشته باشید. یعنی ۲۰۰ نفر از آنها را فالو کنید. هر پستی قرار دادند کامنت مرتبط با آن را بگذارید. به هشتگ های مرتبط با حوزه‌ی کاری خودتان بروید و برای آنها کامنت گذاشته و اگر کسی نیز سؤال پرسیده بود جواب دهید. این کار را باید ۳ بار در روز انجام دهید. اما فراموش نکنید که قوانین اینستاگرام را نیز فراموش نکنید. اما هرچه که رشد بیشتری کنید مسلماً زمانی که باید برای فالوورهایتان بگذارید بیشتر است. زیرا حجم دایرکت ها بالا می‌رود و باید به آنها نیز پاسخ دهید.

ایده برای اینفلوئنسر شدن

 1. اینفلوئنسر در حوزه آرایشی و میکاپ
 2. اینفلوئنسر در حوزه دکوراسیون منزل
 3. اینفلوئنسر در زمینه دیجتال مارکتینگ
 4. اینفلوئنسر در زمینه برنامه‌نویسی
 5. اینفلوئنسر در زمینه خودرو
 6. اینفلوئنسر در زمینه گل و گیاه
 7. اینفلوئنسر در زمینه ورزش
 8. اینفلوئسر در زمینه آشپزی
 9. اینفلوئنسر در زمینه گردشگری
 10. اینفلوئنسر در زمینه مد و زیبایی
 11. اینفلوئسر در زمینه آموزش مدرسه‌ای

مرحله به مرحله برای پاسخ به چگونه در اینستاگرام اینفوئنسر شویم؟

 1. داشتن تخصص در یک زمینه خاص
 2. ساخت پیج استاندارد
 3. تولید محتوای روزانه پست
 4. کپشن نویسی حرفه‌ای

داشتن تخصص در یک زمینه خاص

شما برای اینفلوئنسر شدن در اینستاگرام مهم است که یک تخصصی برای ارائه داشته باشید. اگر تخصصی در هیچ زمینه ندارید پیشنهاد می‌کنم از ویدئوهای یوتیوب استفاده کنید و دانش خود را در زمینه هایی که دوست‌ دارید بالا ببرید. نیازی نیست حتماً یک تخصص را کامل بلد باشید و سپس تولید محتوا کنید. همان جلسات آموزشی را که می‌بینید نکات جذاب و مهم آن را انتخاب کنید و برایش تولید محتوا کنید.

ساخت پیج استاندارد

یکی از روش‌هایی که باعث می‌شود زود رشد کنید، استاندارد بودن پیج است. عکس پروفایل، بیو، هایلایت ها، تم رنگی پیج و همچنین استراتژی محتوایی باعث می‌شود پیج شما از یک استانداردی برخوردار باشد. این کار باعث نگه‌داشتن کاربر در پیجتان می‌شود. به‌زودی درباره نحوه استانداردسازی پیج اینستاگرام مقاله‌ای جداگانه منتشر می‌کنیم.

تولید محتوای روزانه پست

شما باید هرروز خودتان را به مخاطبین نمایش دهید. این‌طور نباشد که هفته‌ای یکبار یا ماهی یکبار پست بگذارید. باید هرروز پست باکیفیت و عالی قرار دهید. با این کار هم نرخ تعامل شما بالا می‌رود و هم اینکه مخاطبین شما را هرروز می‌بینند. این مشاهده روزانه باعث می‌شود تا فالوورهایتان نیز زودتر رشد کند.

کپشن نویسی حرفه ای

ما در مقاله کپشن نویسی در اینستاگرام به‌طور کامل به این موضوع پرداختیم. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که هیچ پستی از شما نباید بدون کپشن باشد. زیرا کپشن باعث می‌شود تا مخاطب بیشتر در پست شما بماند و این کار نیز بدر اکسپلورر رفتن شما تأثیر می‌گذارد.

موارد دیگر که باید انجام دهید

 1. استوری از روزمرگی یا ارائه ارزش به کاربران.
 2. تعامل با پیج های مرتبط با خود.
 3. تعامل با مخاطبینی که کامنت و دایرکت می‌دهند.

در پایان

درست است که influencer شدن در اینستاگرام درآمدهای کلانی را به همراه دارد. اما فراموش نکنید که هیچ‌چیز یک شبه اتفاق نمی‌افتد. شما برای پیشرفت در اینستاگرام باید زمان بگذارید. باکیفیت عمل کنید و موارد مهم دیگری که در بالاتر عرض کردیم را انجام دهید. در غیر این صورت پیشرفت برای شما سخت خواهد شد. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و ممنون خواهیم بود اگر سوالی در این زمینه دارید در قسمت کامنت بپرسید.

نوشتهٔ پیشین
کپشن نویسی در اینستاگرام
نوشتهٔ بعدی
روش های افزایش لایک در اینستاگرام

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آزاده
  21/05/17 03:42

  وای ممنون ازتون عالی و جامکع توضیح دادید. من در حوزه آموزش اینستاگرام می خوام بلاگری و اینفلوئنسر بشم، امکانش هست چند نفر رو بهم معرفی کنید؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست