هشتگ در اینستاگرام

هر آن چیزی که باید درباره هشتگ در اینستاگرام بدانید

زمانی که کودک بودیم، معلم‌ها و مشاوران ما را به برنامه‌ریزی و منظم بودن سوق می‌دادند. در کتابخانه‌ها که می‌رفتیم همواره دسته‌بندی موضوعی مختلف را مشاهده می‌کردیم که باعث می‌شد تا کتاب موردنظر خودمان را راحت‌تر پیدا کنیم. در فروشگاه‌های بزرگ نیز این موضوع مطرح است. شما هنگامی‌که به فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌روید، در بالای هر ردیف با دسته‌بندی مختلفی روبه‌رو می‌شوید. دسته‌بندی مواد غذایی، پوشاک، شوینده و…. طبقه‌بندی‌هایی که باعث می‌شود تا شما راحت‌تر کالای موردنظر خود را پیدا کنید. هشتگ در اینستاگرام نیز دقیقاً به همین دلیل شکل گرفته است. اما تعریف دقیقاً آن چیست؟ هشتگ های اینستاگرام چه کاربردی دارند؟ چگونه آنها را در پست‌هایمان قرار دهیم تا بازدید خوبی را دریافت کنیم؟

در این مقاله قصد داریم به تمام سؤالاتی که ممکن است برای شما درباره hashtag های اینستاگرام پیش بیاید پاسخ دهیم. در پایان نیز می‌توانید به‌راحتی بازدیدهای خود را از این طریق افزایش دهید و فالوور ها و فروش خوبی را نیز کسب کنید.

هشتگ در اینستاگرام چیست ؟

هشتگ به انگلیسی hashtag نوشته می‌شود، امکان فوق‌العاده‌ای است که اینستاگرام در اختیار ما قرار داده است. علامت یا نماد آن نیز # است. شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید پست‌های خود را دسته‌بندی کنید و تبلیغات رایگانی را از طریق آن برای پیج خود انجام دهید.

کریس مسینا (Chris Messina) را می‌توان مخترع هشتگ نامید. او این امکان را ابتدا به توییتر پیشنهاد کرد و توییتر نپذیرفت. اما پس از مدتی پذیرفته شد و مورداستفاده قرار گرفت. اگر دقت کنید هر هشتگی که‌ترند می‌شود ابتدا در توییتر این اتفاق می‌افتد و سپس به شبکه‌های اجتماعی دیگر منتقل می‌شود.

کاربرد هشتگ در اینستاگرام

حال که متوجه شدیم هشتگ چیست و تاریخچه ی کوچکی از آن فهمیدیم، نوبت به آن می‌رسد که کاربردهای آن را باهم مرور کنیم.

اولین امکان آن طبقه‌بندی کردن موضوع پست است. هر پستی یک موضوع کلی دارد و مربوط به یک دسته‌بندی می‌شود. به‌عنوان‌مثال پست شما درباره کرونا است، موضوع کلی آن به سلامتی و بیماری و… برمی‌گردد.

امکان بعدی آن نمایش به افرادی است که به دنبال موضوع شما می‌گردند. مثلاً #ویروس_کرونا یا #پیشگیری_کرونا موضوعاتی است که جست‌وجو می‌شود و باعث می‌شود مخاطب به هدف خود نزدیک‌تر شود.

امکان بعدی استفاده شخصی دارد. یعنی اینکه شما یک هشتگی را در اینستاگرام می‌سازید و قصد دارید از آن برای مسابقات یا دسته‌بندی موضوعات داخل پیج خودتان استفاده کنید.

کاربرد هشتگ در اینستاگرام

کاربرد هشتگ در اینستاگرام فقط برای دسته بندی نیست!

اهمیت هشتگ در اینستاگرام

طبقه‌بندی و دسته‌بندی باعث می‌شود همواره نظمی به وجود بیاید. این نظم در اینستاگرام همواره باعث پیشرفت، فروش بهتر و حتی افزایش بازدیدکننده ما می‌شود. دلیل آن‌هم این است که کاری کرده‌ایم مخاطب راحت‌تر به هدف خود برسد.

شما فرض کنید در فروشگاه زنجیره‌ای دسته‌بندی‌ها وجود نداشت. مشتری چگونه می‌توانست مثلاً بستنی میهن را پیدا کند؟ ازاین‌رو فروش بستنی میهن در این فروشگاه کاهش پیدا می‌کرد. زیرا به نیاز مشتری و راحتی مشتری اهمیت نداده است.

شما نیز اگر می‌خواهید در اینستاگرام موفق باشید باید کاری کنید که در چشم مخاطبین و فالوور های احتمالی خود باشید. با این کار تبلیغات رایگان کرده‌اید. همان‌طور هم که می‌دانید تبلیغات در اینستاگرام هزینه‌های سرسام‌آوری دارد که اگر درست و اصولی هشتگ گذاری در اینستاگرام را یاد بگیرید می‌توانید به‌راحتی  فالوور ها و بازدیدهای زیادی به پیج خود روانه کنید.

اصول هشتگ گذاری برای اینستاگرام

هر کار و عملی اصولی را برای خودش دارد. به‌عنوان‌مثال نمی‌شود یک فروشگاه یک متری هزاران دسته‌بندی محصولی داشته باشد. زیرا با این کار مشتری گیج خواهد شد. اینستاگرام نیز برای هشتگ های خود دقیقاً یک سری محدودیت‌ها را قرار داده است. که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت اما در این بخش قصد دارم به شما بگویم که چگونه هشتگ مناسب برای پست اینستاگرام بگذارید تا بهتر دیده شوید؟

 • هشتگ تکراری در پست‌هایتان استفاده نکنید.
 • بهترین تعداد هشتگ در اینستاگرام بین هشت تا پانزده عدد است.
 • هشتگ های عمومی، تخصصی و نیمه عمومی استفاده کنید.
 • کاملاً مرتبط با پست و موضوع پیجتان باشد.
 • هر هشتگ فقط یک‌بار در هر پست استفاده کنید.
 • از هشتگ های مرده استفاده نکنید.
 • حتماً برای هر پست کپشن مناسب بنویسید و در بین آن هشتگ بگذارید.
 • برای پست‌های بدون کپشن، به‌هیچ‌عنوان هشتگ استفاده نکنید. چون باعث اسپم شدن پیجتان خواهد شد.

تعداد هشتگ در پست اینستاگرام

همان‌طور که در بالاتر عرض کردم، اینستاگرام یک سری محدودیت‌ها را قرار داده است تا ما سو استفاده نکنیم. جدای از این موارد باعث بهبود تجربه‌ی کاربر نیز می‌شود. ازاین‌رو حداکثر تعداد هشتگ پست اینستاگرام را ۳۰ عدد تعیین کرده است. اما این عدد حداکثری نباید باعث شود که شما در همه‌ی پست‌هایتان دقیقاً ۳۰ hashtag را استفاده کنید. بهترین راه استفاده از آن، بین هشت تا پانزده برچسب است که بهینه‌شده است.

تعداد هشتگ در استوری

استوری اینستاگرام نیز یکی دیگر از جاهایی است که باعث می‌شود تا بتوانید هشتگ گذاری کنید. اما این مکان به دلیل آنکه مانند پست جای زیادی همانند کپشن ندارد، تعداد حداکثر ۱۰ هشتگ از طرف اینستاگرام پیشنهادشده است. اما شما بهتر است بیشتر از پنج عدد در استوری خود استفاده نکنید.

آموزش تصویری نحوه ی ساخت هشتگ در اینستاگرام

چگونه زیر پست هشتگ بگذاریم؟ سؤال پرتکراری که شاید خیلی از افراد پاسخ آن را نداند. به همین دلیل در ویدیو زیر به‌طور کامل به نحوه‌ی صحیح و ساخت hashtag پرداختیم که می‌توانید آن را مشاهده کنید.

هشتگ های اینستاگرام آماده

در این بخش قصد داریم با توجه به دسته‌بندی پرطرفدار و موضوعی، هشتگ های مفید و عالی را به شما معرفی کنیم که از آنها استفاده کنید.

هشتگ معماری

#معماری #معماری_داخلی #معمار #معماری_ایرانی #طراحی #architecture #معماری_مدرن #ساختمان #طراحی_داخلی #دکوراسیون #design #دیزاین #معماری_سنتی #interiordesign #architect #دکوراسیون_داخلی #معماري #ایران #معماری_اسلامی #آرشیتکت #معماری_منظر #art #خانه #ساختمان_لوکس #طراحی_نما #عکاسی #لاکچری #معماري_داخلي #لوکس #هنر

هشتگ های ورزشی

#ورزش #استقلال #فوتبال #پرسپولیس #تهران #ورزشي #ورزشی #ورزش_بانوان #ورزشکار #iran #بدنسازی #ایران #fitness #ورزشکاران #دختر #لباس #باشگاه #ورزش_سه #sport #ورزشى #ورزشكار #ست #تناسب_اندام #فیتنس #ورزشگاه_آزادی #ورزشهای_رزمی #ورزشی_زنانه #ورزش_درمانی #ورزش_رزمی #ورزشكاران

هشتگ های آشپزی

#آشپزی #خوشمزه #غذا #دسر #شام #آش #سوپ #صبحانه #فست_فود #ناهار #لاغری #چیزبرگر #رژیمی #سس #فستفود #لذیذ #همبرگر #ashpazi #persian_chefs #کیک #بزن #ashpazi_shoma #رستوران #ایرانی #آموزش #سفره

هشتگ دخترونه اینستاگرام

#دختر #دخترونه #دخترانه #زیبا #عشق #دختران #دخترونه_ها #مدل #ایران #خنده #لاکچری #مد #girl #دخترونه_خاص #دختر_زیبا #دختر_خوشگل #زیبایی #دخترا #دختر_پسر #خوشگل #زنانه #دختران_افتاب #عکس #دختر_بچه #تهران

هشتگ دابسمش اینستاگرام

#دابسمش #خنده #طنز #دابسمش_خاص #دابسمش_ايرانى #دابسمش_طوری #کلیپ #خنده_دار #کلیپ_خنده_دار #دابسمش_باحال #دابسمش_ایرانی #ویدیو #کلیپ_طنز #دابسمشطوری #جوک #رقص #خندوانه #فان #عشق #دختر #باحال #دابسمش_فارسى #dubsmash #دوربین_مخفی #سرگرمی #خفن #دابسمش_خنده_دار #دابسمش_دختر #دابسمش_جدید #دابسمش_خارجی

هشتگ عروس

#عروس #عروسی #عرايس #عروسه #عروس_زیبا #wedding #عروسة #عروس_داماد #makeup #میکاپ #هدايا #میکاپ_عروس #عروس_۲۰۱۷ #زواج #عروسی_ایرانی #تصوير #عروس_سرا #لباس_عروس #عروسات #عروسک_نمدی #سالن_زیبایی #bride #عروس_دبي #عروس_الشمال #aroosi #عروس_اسطنبول #هدیه #الرياض #حائل #نامزدی

هشتگ رفیق

#رفیق #رفیق_خوب #رفیق_آیت_الله #رفیق_قدیمی #دوست #رفیق_شهیدم #رفیقم_کجایی #رفیقم #رفیقام #رفیقان #رفیقاتو #رفیقا #رفیقای #رفیق_فابریک #رفیق_جان #عشق #ایران #رفیقت #رفیق_شفیق #رفیقی #رفیق_پایه #رفاقت #رفیقانه #رفیق_ناب #زندگی #تهران #دوستان #تگ #خوزستان #عکس

هشتگ عاشقانه اینستاگرام

#عاشقانه #عشق #عاشقانه_ها #عاشقانه_های_من #عاشقانه_خاص #عاشقانه_تنهایی #عاشقانه_غمگین #عاشقانه_مذهبی #عاشقانه_های_من_و_تو #شعر #عاشقانه_ها۲۰ #عاشقانه_های_آرام #عاشقانه_پاک #عکس #عاشقانه_طوری #دلنوشته #عاشقانه_های #کلیپ #عاشقانه_دینی #عاشقانه_هاي_پايتخت #عاشقی #زندگی #عشقم #دلتنگی #موزیک #عاشقانه_ #عاشقانه_من #دوستت_دارم  #love

هشتگ عکس

#عکس #عکاسی #عکس_نوشته #عشق #عکس_روز #عکس_هنری #photography #عکس_خاص #عکس_پروفایل #عاشقانه #photo #طبیعت #عکس_کودک #شعر #عکس_زیبا #زیبا #ایران #دلنوشته #متن #عکس_خوب #photographer #عکاس #عکسنوشته #عکس_متن #عکس_باحال #نوزاد #طنز #عکس_ناب #عکس_نوزاد #هنر

هشتگ مانتو

#مانتو #عمده_فروشي #مانتو_شیک #مانتوسرا #ساپورت #شب #مانتو_خاص #لباس #مزون #مانتو_بلند #مانتو_مجلسی #مانتو_عید #مانتو_جدید #لباس_شب #مانتو_کتی #لباس_شیک #مد #شلوار #لباس_ترک #مانتو_ترک #لباس_مجلسی #مانتو_سنتی #خرید #مجلسی #مانتو_عروس #پالتو #مانتو_بهاره #مانتو_شيك #manto #کیف

هشتگ طنز

#طنز #خنده #خنده_دار #کلیپ #طنزینه #فان #ایران #جوک_باحال #طنز_خنده_دار_شوخی_سرگرمی_فان_جک_تصویر #طنزونه #طنز_اجتماعی #بخندیم #جکستان #طنز_ #جوک_تصویری #جوک_ #باحال #فیلم #خندوانه #لبخند_بزن #شادی #جوک #طنز_سیاسی #دورهمی #دوستاتونو #خنده_های_از_ته_دل #شاد #کلیپ_طنز #طنز_تلخ #کمدی

چگونه هشتگ در اینستاگرام پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن هشتگ ها که به آن برچسب نیز گفته می‌شود، چندین راه وجود دارد. ابتدا می‌توانید از طریق سایت‌هایی که در این زمینه وجود دارد استفاده کنید. اپلیکیشن هایی نیز در این مورد وجود دارد که می‌تواند هم برای آیفون و هم برای ios مفید باشد. مورد آخر نیز به‌صورت دستی واردکردن که همه‌ی ما بلدیم. اما مورد یک و دو چگونه است؟ کدام سایت‌ها و اپلیکیشن ها بهترین هستند؟

۱) سایت های مناسب

keywordtool.io

ingramer.com

app.sistrix.com

all-hashtag.com

۲) اپلیکیشن ها معروف

in Tags

HashTags for Instagram

Tag Me

سوالات متداول

چرا هشتگ کار نمیکنه

اینستاگرام روی محتوای اسپم و خلاف واقع بسیار حساس است. اگر هشتگ های شما کار نمی کند، باید پیج خود را از موارد اسپمی که وجود دارد پاکسازی کنید.

هشتگ های داغ ۸ ساعت گذشته اینستاگرام را چگونه پیدا کنیم؟

همانند توییتر این امکان در اینستاگرام وجود ندارد. اما می توانید با مراجعه به هشتگ مربوطه، قسمت top، پست هایی که بسیار بازدید داشته اند را مشاهده کنید.

چگونه در اینستاگرام هشتگ ها را پاک کنیم

با استفاده از select کردن متن یا هشتگ مورد نظر می توانید آن را پاک نمایید.

علت دیده نشدن هشتگ در اینستاگرام چیست؟

یکی از عمده دلایل آن شادوبن شده است که می توانید با خرید کامنت اینستاگرام یا خرید لایک اینستاگرام این مشکل را رفع نمایید.

نوشتهٔ پیشین
آنالیز پیج اینستاگرام
نوشتهٔ بعدی
افزایش فروش در اینستاگرام در ۷ مرحله

پست های مرتبط

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ببخشید میشه مجدد درباره هشتگ های عمومی و خصوصی بهم‌ توضیح بدید؟ کامل متوجه نشدم مرسی از لطفتون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .

فهرست