افزایش فالوور با فالو انفالو

افزایش فالوور با فالو انفالو

اوایل که الگوریتم‌های اینستاگرام تغییر نکرده بود و این‌قدر گسترده نشده بود، فعالیت در آن خیلی راحت‌تر از الآن بود. امروزه قوانین اینستاگرام سخت‌گیرانه و گاهی اوقات ناجوانمردانه است. به‌طوری که برخی اوقات بدون هیچ دلیل پیج اینستاگرام را می‌بندد. در همان اوایل یکی از روش‌هایی که باعث می‌شد تا ما بتوانیم فالوور هایمان را افزایش دهیم، افزایش فالوور با فالو انفالو بود. روشی که امروزه نیز کاربرد دارد. اما باید با دقت بسیار زیادی این کار را انجام دهیم تا مشکلاتی اعم از اکشن بلاک برای ما پیش نیاید. اما اینکه چگونه فالو آنفالو کنیم تا بلاک نشویم و بتوانیم فالور هدفمند جذب کنیم، موضوع مقاله‌ی امروز ماست.
ما ضمن اینکه این روش را به شما یاد می‌دهیم، روش‌های دیگر که باعث می‌شود تا بتوانیم فالوور هایمان را افزایش دهیم نیز به شما خواهیم گفت. پس با ما در فالوور پلن همراه باشید.

فالو انفالو چگونه است؟

برای اینکه بتوانیم اینت کار را انجام دهیم، ابتدا باید پیج های هدف و هشتگ های هدفمان را شناسایی کنیم. مثلا اگر در حوزه آموزش اینستاگرام فعالیت دارید، باید کسانی را پیدا کنید که در این زمینه فعالیت می‌کنند و فالوور های بالایی دارند. بعدازاین کار باید هشتگ های مرتبط با حوزه فعالیتتان را پیدا کنید. مثلاً هشتگ های #آموزش_اینستاگرام یا #اینستااگرام_مارکتینگ مناسب این‌گونه پیج هاست. اگر موضوع فعالیت شما تفاوت دارد نیز اشکالی ندارد. پیج ها و هشتگ های هدف خود را پیدا کنید.

بعدازاین کار به یکی از پیج های هدف که پیدا کرده‌اید می‌روید. سپس جدیدترین پست او را پیدا می‌کنید و به قسمت لایک های آن پست می‌روید. سپس کسانی که آن پست را لایک کرده‌اند را فالو می‌کنید. با این کار کسانی را فالو کرده‌اید که به پیج شما علاقه‌مند هستند و احتمال اینکه آنها نیز شمارا فالو کنند زیاد است. فراموش نکنید که قبل از هر کاری قوانین اینستاگرام را در سایت ما بخوانید تا مشکلی برای پیج شما پیش نیاید.

افزایش فالوور با هشتگ

همان‌طور که در بالاتر عرض کردم، روش دوم استفاده از هشتگ هاست. شما وارد top hashtag می‌شوید. سپس اولین پستی را که مشاهده کردید را باز می‌کنید. به قسمت لایک های آن پست می‌روید و کسانی که آن پست را لایک کرده بودند را فالو می‌کنید. در این قسمت نیز زیاده‌روی نکنید و الگوریتم‌های اینستاگرام را نیز مدنظر داشته باشید. زیرا اگر اشتباه این کار را انجام دهید امکان بسته شدن پیج شما بالا می‌رود. اما با این روش به‌راحتی می‌توانید افزایش فالوور مرتبط داشته باشید.

فالو انفالو با هشتگ
فالو انفالو با هشتگ هم نکنید

معایب افزایش فالوور با فالو انفالو

این روش برای بالا بردن فالوورها دیگر منسوخ‌شده است. زیرا اینستاگرام آن‌قدر هوشمند شده است که بتواند این رفتارها را تشخیص دهد. شاید ازنظر خودتان کاری نمی‌کنید. اما طبق قوانین اینستاگرام، فعالیت‌هایی که باعث رشد غیراصولی فالوورها شود، ممنوع است. اما معایب دیگری این روش دارد که به شرح زیر است:

۱٫ افزایش تعداد درخواست فالو در اینستاگرام

هر پیجی با توجه به سابقه فعالیت و تاریخ ساختی که دارد، یک سری محدودیت‌هایی دارد. این محدودیت‌ها برای هر پیجی یکسان نیست. اینستاگرام نیز صورت مستقیم این محدودیت‌ها را اعلام نکرده است. اما طبق تجربه یک سری قوانین وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. برای دانستن این قوانین پیشنهاد می‌کنم،مقاله‌ی قوانین اینستاگرام چیست را در سایت ما مطالعه کنید. همیشه سعی کنید تعداد ریکوئست های اینستاگرام خود را پایین نگه‌دارید تا از مشکلات خطرناک احتمالی در امان بمانید.

۲٫ اکشن بلاک شدن

همان‌طور که گفتیم هر پیج یک سری محدودیت‌ها برای فعالیت خود دارد. اینستاگرام نیز عیناً این مورد را به شما نمی‌گوید و طبق تجربه به‌دست می‌آید. هر کاری که شما در اینستاگرام انجام می‌دهید یک اکشن محسوب می‌شود. این اکشن یا فعالیت‌ها برای هر پیج یکسان نیست. اگر شما از ظرفیتی که برای شما در نظر گرفته‌شده است، زیاده‌روی کنید، اکشن بلاک می‌شوید. فالو آنفالو نیز دقیقاً خیلی سریع این ظرفیت را پر می‌کند و باعث بلاک شدن پیج از انجام یک سری فعالیت‌ها می‌شود.

۳٫ دیسیبل شدن پیج

دلیل آخری که نباید از این روش استفاده کنید، دیسیبل شدن پیجتان است. اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ یک هوش مصنوعی را راه‌اندازی کرد که با ربات‌ها مبارزه کند. این هوش مصنوعی موفق بود اما یک سری باگ‌ها را نیز به همراه داشت. مثلاً اگر شما فالو آنفالو انجام دهید، شمارا ربات تشخیص می‌دهد و پیجتان را نیز دیسیبل می‌کند. حال اگر شما هرچقدر هم بگویید ربات نبوده‌اید و فعالیت ربات گونه انجام نداده‌اید، پشتیبانان اینستاگرام قبول نخواهند کرد.

مزایا افزایش فالوور با فالو آنفالو

هر چیزی یک سری مزایا و معایب دارد. نمی‌شود یک کار یا عمل ۱۰۰ درصد اشتباه باشد. زیرا خوبی‌ها و بدی‌ها کنار هم هستند که اتفاقات قشنگ را رقم می‌زنند. اما بحث من اینجا بحث زندگی نیست. بحث این است که این روش مزایایی دارد. اما وقتی این مزایا را کنار معایب قرار می‌دهیم، تاز ه متوجه خواهیم شد که معایب آن بیشتر از مزایای آن است. اما فالو/انفالو چه مزیت‌هایی دارد؟

 1. افزایش فالوور اینستاگرام رایگان
 2. افزایش فالوور بدون نیاز به پسورد

به‌جز این ۲ مورد، خوبی دیگری ندارد. اما روش‌های جدیدی نیز برای افزایش follower وجود دارد که در ادامه قرار است به آن بپردازیم.

روش جدید افزایش فالوور

حال که روش فالو انفالو رو فهمیدم و از مزایا و معایب آن آشنا شدیم، نوبت به روش‌های جدید برای جذب فالوور می‌رسد. در این روش‌ها نه دیگر ربات گونه شما رفتار می‌کنید و نه آنکه قصد گول زدن ربات‌های اینستاگرام دارید. کاملاً طبیعی و هدفمند می‌توانید فالوور هایتان را افزایش دهید. این روش‌های عبارت‌اند از:

 1. خرید فالوور اینستاگرام
 2. تبلیغات هدفمند
 3. تولید محتوای هدفمند

که در ادامه قصد داریم هرکدام از این موارد را توضیح دهیم.

۱٫ خرید فالوور اینستاگرام

روش جدید افزایش فالوور با خرید فالوور اینستاگرام
روش جدید افزایش فالوور با خرید فالوور اینستاگرام است

یکی از جدیدترین روش‌ها که باعث می‌شود تا فالوورهایتان را افزایش دهید، خرید فالوور اینستاگرام است. ما این خدمت را در سایت خودمان نیز اراده می‌دهیم. اما این روش چه ویژگی‌هایی دارد؟

 1. جلب اعتماد فالوور ها در ابتدای مسیر
 2. بدون نیاز به پسوورد
 3. عدم نقض قوانین اینستاگرام به دلیل سرورهای هوشمند

اما باید یادتان باشد که با استراتژی درست اقدام به خرید فالوور کنید.

۲٫ تبلیغات هدفمند

منظور از تبلیغات هدفمند این است که در پیج هایی تبلیغ کنید که مخاطبین شما در آنجا حضور دارند. ما در مقاله بازاریابی در اینستاگرام به‌طور کامل به این موضوع پرداختیم. اما اگر بخواهیم به‌طور خلاصه به این مورد بپردازیم، ایزگونه است که:

 1. اگر پیج فروش لباس زنانه دارید، به پیج هایی تبلیغ دهید که بانوان در آنجا حضور دارند.
 2. تیزر تبلیغی مناسب داشته باشید.
 3. دعوت به اقدام مناسب داشته باشید.
 4. به پیج هایی تبلیغ دهید که می دانید مخاطب شما در آنجا حضور دارد.

۳٫ تولید محتوای هدمفند

منظور از تولید محتوای هدفمند این است که پست‌هایی را قرار دهید که می‌دانید مخاطب شما به دنبال آن است. مثلاً اگر پیج آآموزش اینستاگرام دارید، نباید درباره جنگ ایران و عراق پست بزارید. بلکه درباره فروش در اینستاگرام، روش‌های جذب فالوور و…. صحبت کنید. با این کار مخاطبینی را جذب پیج خود می‌کنید که می‌دانید به شما علاقه‌مند هستند.

چگونه فالو کنیم در اینستاگرام؟

همان‌طور که می‌دانید نرخ تعامل اینستاگرام موضوع بسیار حدی است که شاید برخی آن را جدی نگیرند. اما تعامل داشتند نیز می‌تواند نرخ تعامل پست‌های شمارا بالا ببرد. برای این کار باید ۳ کار زیر را انجام دهید:

 1. پیج های مرتبط با موضوع خودمان را فالو کنیم.
 2. هشتگ های مرتبط با خودمان را فالو کنیم.
 3. کامنت مرتبط با پست پیج های فالو شده بگذاریم.

بهترین روش افزایش فالوور اینستاگرام از نظر فالوور پلن

در پایان قصد دارم روش‌هایی که به نظرم بهترین‌ها هستند را به شما بگویم. این روش‌های عبارتند از:

 1. فالو کردن پیج های مرتبط
 2. استفاده از هشتگ ها
 3. خرید فالوور برای جلب اعتماد
 4. تبلیغات هدفمند
 5. لایک هشتگ ها بعد از پست گذاشتن
نوشتهٔ پیشین
روش های افزایش لایک در اینستاگرام
نوشتهٔ بعدی
بهترین پیج ها برای تبلیغات در اینستاگرام

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست